Kombi Servisi Ankara - Ankara Kombi Servisi
Kaliteli hizmet ve uygun fiyat ile kombinizin teknik problemlerinden dolayı, servis ihtiyaçlarında arıza tespiti ve onarımını gerçekleştiriyoruz. Ankara'nın her bölgesine Kombi Servisi hizmeti veriyoruz. Kombi Servisi Ankara ihtiyaçlarınızda çağrı merkezimize 1 dakika içerisinde kayıt açtırabilirsiniz.
Kombi Servisi Ankara - Ankara Kombi Servisi

Kombi Servisi

'Kombi' denince aklımıza gelen ilk kelime nedir? Şayet mukaleyi okuyorsanız; 'ısınma' der gibi olduğunuzu düşünmemek elde bile değil. Isınma ifadesi ile bütünleşmiş 'kombi' geçmişini hatırlıyor muyuz?

ankara kombi tamircileri yetkili servisi

Bundan aşağı yukarı 20-25 sene kadar önce güncel yaşamımız içinde 'kombi' diye şeklinde tabir yok denecek kadar azdı. Soba ile ısınma ve tabi beraberinde odun/kömür ifadeleri hayatımızın vazgeçilmez bir parçası idi. Kombinin yaygınlaşmadığı dönemde zahmetli bir iş olsa da önce kömür / odun tedarik ederdik. Akabinde soba ayarlardık, sobada yanan odun veya kömürden çıkan dumanın dışarı atılması için soba borularını sobayı kurduğumuz alanda düzgün ve simetri halde, evin tavan kısmından odayı kaplayacak durumda yerleştirirdik. Tabi soba yandığı zaman dumanın evin içerisinde tütmemesi, duman gazına mağruz kalmamak için dumanın sağlıklı olarak dışarı atılması için bacasını da organize ederdik. Zahmet üstüne zahmetti o zamanlar.

Ankara Kombi Servisi

Peki bu kadar zahmete değiyor muydu?

Aşamalara bakalım; Odun / Kömür satın alındı ve kömürlüğe taşındı. Hatta sobanın sağlıklı şekilde alevlenmesi, yanması için çıralar bile rezerv edildi. Yeni soba alındı veya eski soba kömürlükten / kilerden çıkarıldı ve evin sıklıkla kullandığımız odasına kuruldu. Soba boruları monte edildi. Geçen kıştan kalan ve zift/kurum kaplamış evin bacası temizlendi. Kömürlükten odun ve kömür taşındı, sonrasında yakıldı. Sonuç ne oldu; Evin bir odası ısınıyor, onda da bir ayar yok. Kapıyı aç kapa yapıyorsunuz ki biraz ferahayasınız. Çünkü ayarı fazla kaçırmışsınız evin o odası sıcaktan bayıltıyor. Bütün aile fertleri ısınmak için o odada bulunmak zorunda. Diğer odalara geçtiğinde tir tir titriyor. Gece yattınız, bir uyandınız evin içi dumandan göz gözü görmüyor. Hatta duman zehirlenmesi bile sözkonusu Allah korusun. Sabah kalktınız, ev tekrar buz gibi. Akşamdan kalan sobanın içindeki yanmış kömür veya odun közünü çıkarıyorsunuz, çöpe boşaltıyorsunuz. Tekrar kömürlüğe iniyorsunuz, vesaire vesaire.. Bu işlemi kış boyunca tekrar ediyorsunuz. Bu işlemleri sizin yapmanız lazım çünkü birazdan aşağıda bahsedeceğimiz Ankara Kombi Servisi bir tabirle karşılaşamıyorsunuz. 

Sonuç; Zahmete pek değdiği söylenemez.

Sobanın bizde bıraktığı tatlı anılarda yok değil tabi. Mesela; sobanın üstünde kestane pişirmek, hele soba kuzineliyse; içinde kümpir pişirmek gibi bizde iz bıraktığı güzel anıları görmemezden gelemeyiz. Ancak bu tatlı anıların bile, soba zahmetini çekmeye değdiğini söyleyemeyiz.

İstatistiklere baktığımızda 'kombi' nin özellikle son dönemlerde tüm ailelerin hayatına girdiği, daha çok haneye girdiğini gözlemlemek, soba faktörünün zamanında bir çile, zahmet olduğunu ortaya koyuyor.

Kombi Servisi Ankara Ayrıca; gelişen teknoloji ve özellikle mahalli idarelerin yaptığı Kentsel Dönüşüm projeleri gibi unsurlar ile, kombinin daha çok haneye ulaşmaşı, monte edilmesini beraberinde getirdiğini görüyoruz.

Kombi'nin hayatımıza girmesiyle beraber getirdiği sorumlulukların yanında; kombi bacası, doğalgaz, kombi ayarı, doğalgaz saati, kombi servisi, kombi servisi nedir, kombi fiyatları, Ankara kombi servisi, kombi servisi ücretleri gibi yeni ifadelerle tanışıyoruz.

Acaba diyorsunuz; yanlış mı yaptık kombiye geçmekle...

Yanlış mı yaptınız gerçekten? Soba aşamasına bakmıştık şimdi de Kombi sürecine bakalım:

Kombi Servisi Ankara

Diyelim ki, Ankara'da ikame ediyorsunuz. Kombi taktırmaya niyetlendiniz. Kombi Servisi Ankara firmalarını aramaya koyulmakla başladınız. Fihristlerde, internette bakmaya başladınız. Oturduğunuz ikametgaha göre kombi servisi arıyorsunuz; Kombi Servisi Ankara Sincan, Kombi Servisi Ankara Keçiören, Kombi Servisi Ankara Mamak gibi. Tabi aralamarınız Kombi Servisi Nedir şeklinde de yoğunlaşmaya başladı. Yeni sürece giriyorsunuz çünkü. Kombi hakkında bilinçlenmek, kombi tamiri, kombi tesisatı yaptırmak için bilinçlenmek istiyorsunuz. Ankara Kombi Servisi firmalarını arıyorsunuz, tarıyorsunuz. Kombi Servisi Ücretleri noktasında kıyaslamalar yapıyorsunuz. En uygun fiyatlı ve kaliteden taviz vermeyen güzel bir Kombi Servisi arıyorsunuz.

Kombi Servisi veren firmalar ile uzun görüşmeleriniz sonrasında bir 'Ankara Kombi Servisi' ile kombi montajının yapılması için anlaştınız. Tabi bu arada petek, radyatör gibi başka ifadelerle, ürünlerle de tanıştınız. Petekler, radyotör ve petek temizliği gibi hususlara bu makalemizde yer vermeyeceğiz. Bunun için yazdığımız Petek Temizleme makalemize göz atabilirsiniz.

Kombi Servisine, güzel şekilde kombi tesisatı ve beraberinde sıhhi tesisatını yaptırdınız, tüm odalara petekleri döşettirdiniz, peki sonuç;

Sonuç şöyle olması yüksek ihtimal;
- Musluklardan her an sıcak su hazır.
- Banyonuzda 24 saat sıcak su hazır.
- Kombiyi istediğiniz saatte açıyorsunuz veya kapatabiliyorsunuz.
- Oda sıcaklığını veya su sıcaklığı istediğiniz orana göre ayarlabiliyorsunuz.
- Taşıma, boşaltma gibi sorunlar ortadan kalkıyor.
- Tüm odalar aynı oranda ısınıyor.
- Kombide meydana gelebilecek herhangi bir Kombi Arızasını kullanıcı, gösterge panelinden farkedebiliyor.
- Bu maddeleri daha da çoğaltabilmek mümkün.

Tabi karşılaştığımız sorumlulukları, bu ifadeleri, yeni tanımları soba zahmetleriyle karşılaştırdığımızda; kombinin hayatımıza kattığı kolaylıklar, sobayı zihnimizden siliyor. Yani kombinin kolaylıklarını gördükçe soba ile karşılaştırmanın bile manasız olduğunu görüyoruz.

Kombi Servisi Ankara olarak, Ankara'nın tüm semtlerine Kombi Servisi hizmeti taşıyoruz. Kombi arızaları, tesisatı, montajı gibi kombi ile ilgili her türlü ihtiyacınızda çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Hizmet verdiğimiz bölgeler aşağıda belirtilmiştir.
Kombi Servisi Alanında Hizmet Verdiğimiz Bölgeler ÇankayaAltındağKeçiörenMamakPursaklarYenimahalleEtimesgutSincanAyrancıBahçelievlerEmekBalgatBilkentCebeciDikmenEsatKavaklıdereGaziosmanpaşaKırkkonaklarBirlik MahallesiKızılayMaltepeÖveçlerSıhhiyeYıldız100. Yıl CevizlidereİlkerAktepeBağlumEsertepeYayla MahallesiEtlikİncirliKalabaSanatoryumŞehitkubilayŞenlikUfuktepeAtaparkKuşçağızAyvalıKızlarpınarı CaddesiDutlukAydınlıkevlerSubayevleriHasköyGüneşevlerİskitlerPeçenekTelsizlerDışkapıAbidinpaşaAkdereBoğaziçiDemirlibahçeGülverenHüseyingaziKarapürçekKurtuluşKayaşYeşilbayırZerdalitepeTürközüTuzluçayırNatoyoluMisketEge MahallesiBatıkentÇayyoluÜmitköyYaşamkentKonutkentTürkkonutDemetevlerİstasyonİvedik Organize sanayiiKarşıyakaOstimŞentepeYükseltepeYakacıkElvankentEryamanEryaman EvleriEtimesgutBaglıcaFatihMevlanaPlevneYenikentSincan OrganizeGölbaşıİncekKuzey Ankara TOKİMebusevleriAnıttepeOranSokullu
Çağrı Merkezi Telefonumuz
+0312 418 40 07